KONST / Litografier / Färglitografi 13614272
nr 1361 4272
Leopold Fare
(1926-1996), Sverige
Färglitografi, Kvinnor, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Motivet: 50x64 cm
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 23 november 2020
kl 18:31:04
17/11 16:09:39
300 kr
18/11 16:07:21
Leopold Fare
Läs mer om Leopold Fare